Stanowisko przewodniczącego ZZRiOW „Regiony” dr. Bolesława Borysiuka wobec wniosku o wyrażenie wotum nieufności wobec Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela.

Nie wyprzęga się konia na połowie brodu – to ludowe porzekadło jak wypisz pasuje do oceny inicjatywy opozycji parlamentarnej (PSL, PO i Nowoczesna) odwołania Krzysztofa Jurgiela z funkcji Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Po pierwsze, nie wystarczy szabel poselskich zjednoczonej opozycji. I jej wniosek, jak i inne tego rodzaju, przepadnie. Po drugie, zastąpienie ministra Jurgiela innym kandydatem (lepszym lub gorszym) niczego nie zmieni i nie poprawi, jeśli cały obszar spraw rolnictwa i wsi – nie znajdzie się w centrum uwagi także innych, ważnych Ministrów i całego rządu Beaty Szydło.
Jak to uczynić?
Tylko i wyłącznie przez uchwalenie przez Wysoki Sejm RP Ustawy o Trójstronnej Komisji Dialogu w Rolnictwie, zgodnie z którą to minister Szyszko, a nie minister Jurgiel będzie rozliczany za odstrzały dzików i szkody łowieckie, a za nikłe inwestycje w rolnictwie odpowiadać będzie wicepremier Morawiecki, itp, itp. Logiczne ? Bardzo! Dlatego wspólnie w tym kierunku działajmy!